Týždenný program - Ubytovanie, chata, Zázrivá, Pod Rozsutcom,

 
 

Týždenný program

Návšetvníci tohoto kraja si v letnej sezóne môžu vybrať z množstva atrakcií a aktivít, ktoré im tento kraj ponúka.
Záleží len na tom, aké tipy aktivít návštevníci preferujú.

Z našich skúseností vyberáme týždenný program pre ľudí,  ktorí okrem turistiky chcú navštíviť aj zaujímavé miesta tohoto kraja.

1. deň  -  Zoznámenie s okolím

Pešie prechádzky po okolí - smer zvonica, čapica, príslop, salaš, ..... Popritom podľa ročného obdobia možnosť zbierať lesné plody : jahody, maliny, čučoriedky, hríby či liečivé rastliny. Alternatívou môže byť prechádka po dolinách a Zázrivských kopaniciach - ideálne pre vyznávačov cykloturistiky , Agroturistika - jazdy na koňoch, je sústredená najmä v  Zázrivej Havrania.
viac

2.-3. deň   -   Turistika 

Na výber viacero turistických trás smerujúcich do nasledovnyćh miest : Medziholie, Medzirozsutce, Veľký, Malý Rozsutec, Jánošíkové diery. Okrem trás s východiskovým bodov v Zázrivej Bielej je alternatívou aj presun autom do Vrátnej. Odtiaľ  lanovkou do Snilovského sedla, peši cez Chleb, Hromové na chatu pod Grúňom a späť. Občerstvenie na tejto trase: údolná a vrcholová stanica lanovky, chata pod chlebom, chata pod Grúňom, ....
viac

4. deň  -  Kúpanie

Návšteva aquaparku v Dolnom Kubíne bude istotne zážitkom nielen pre deti ale aj pre dospelých. Okrem vodných atrakcií si milovníci plávania prijdu na svoje v 25m bazéne. Návštevu navrhujeme zavŕšiť v niektorej z odporúčaných reštaurácií. Alternatívou môže byť návšteva menšieho aquaparku v Terchovej, či návšteva Termal parku v Rajeckých Tepliciach.
viac
 

5.-6. deň  -  Autom po hornej Orave 

Viacero možností,  z ktorých vyberáme :
Oravský hrad - pekný celodenný výlet s prehliadkou , možnosť splavovania rieky Orava na pltiach
Oravská priehrada - celodenný výlet, jazda loďou na ostrov Slanica - historická expozícia
Zuberec - skanzen
Oravská Lesná - Úvraťová železnica - jedinečná horská železnica v Európe
viac